Ako na správny výber podprsenky

Ako na správny výber podprsenky

Podprsenky sa vyrábajú z najjemnejších materiálov, vďaka ktorým je bielizeň elastická a príjemná na nosenie.

Nosíte správnu veľkosť podprsenky? Väčšina z Vás pravdepodobne povie áno, ale výskumy ukazujú, že približne 80% žien nenosí takú veľkosť, akú by mali! Ale ako vlastne spoznať, ktorá veľkosť je tá správna?

Dobre vybraná veľkosť a strih podprsenky, to nie je len lepší vzhľad, ale aj pohodlie a zdravie! Podprsenka má poskytnúť plnú oporu prsiam. A preto je dôležité mať dobrú veľkosť podprsenky.

Ako si vybrať podprsenku, ktorá vám sadne?

Výber veľkosti podprsenky začína pri meraní. K tomu používajte zásadne krajčírsky meter. Ten by mal byť pri meraní natiahnutý, ale nemal by škrtiť. Vždy tiež dávajte pozor, aby bol vo vodorovnej polohe.

Pri výbere podprsenky platí ešte jedno dôležité pravidlo, na ktoré je potrebné si dať pozor! Je potrebné myslieť na to, že veľkosti košíčkov sa zmenšujú (alebo zväčšujú) úmerne s veľkosťou obvodu. Košíček B je tak u obvodu 70 menší ako u obvodu 80 a podprsenka 65D tak má približne rovnako veľký košíček ako 70C a 75B atď.

Keď si skúšate podprsenku, nepremýšľajte o tom, aká veľkosť je uvedená na visačke, myslite na to, ako sa v podprsenke cítite a ako dobre v nej vyzeráte.

Prečo je správny výber podprsenky dôležitý:

  • Vaše prsia budú mať pekný guľatý tvar,
  • v podprsenke vydržíte kľudne celý deň, nikde vás nebude tlačiť,
  • budete vyzerať štíhlejšie.

akonavyber-podprsenky

Neviete si správne vybrať?

Skúste použiť online aplikáciu na stránkach astratex.sk. V spolupráci s ich zákazníčkami vykonali tisíce meraní a na ich základe vyvinuli aplikáciu Size & Style Asistent, ktorá odporučí správnu veľkosť aj strih podprsenky.

Aplikácia na výber podprsenky

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.