Začína aj vás trápiť kyselina močová (dna)?

Začína aj vás trápiť kyselina močová (dna)?

Dna je chronické ochorenie, ktoré sa vyznačuje zvýšeným množstvom kyseliny močovej v krvi a jej ukladaniu do kĺbov a obličiek či iných orgánov, ktoré takto poškodzuje.
Hovorí sa jej choroba kráľov alebo bohatých, pretože do určitej miery súvisí s trochu nadmerným jedlom a pitím. Ale ani nezdravý jedálniček, hoci v bežných porciách, nie je práve ideálnou voľbou v prípade tohto ochorenia.

Vysoká hladina kyseliny močovej krvi je v poslednej dobe ako epidémia. Má ju kde kto a najskôr ide o daň za nezdravý životný štýl. S diétou začnite hneď, pokiaľ vás lekár len upozorní na zvýšené hodnoty. Nečakajte, až to bude “tá pravá” dna. Mohlo by byť neskoro.

Vysoká koncentrácia kyseliny močovej v krvi spôsobuje kryštalizáciu tejto látky najmä v kĺboch, kde svojimi ostrými hranami opotrebovávajú kĺby a pôsobia bolesti. Najčastejšie sú postihnuté malé kĺby na dolných aj horných končatinách.
Najčastejšie prvým postihnutým kĺbom býva palec na nohe. Palec napuchne a červená, ostane bolestivý na dotyk a koža je ňom lesklo napnutá.

Ako odstrániť kyselinu močovú z kĺbov

Riešením na boľavé kĺby a dnu bývajú najčastejšie doplnky stravy alebo lieky utišujúce bolesti a zápaly.Sú známe aj rôzne prírodné recepty, ktoré môžete skúsiť ako pomoc. Jeden taký prinášame.
Uhorková šťava má schopnosť znížiť telesnú teplotu. Vytvára zásadité prostredie v tele a štúdie potvrdili jej účinnosť, pokiaľ ide o odstraňovanie kryštálov kyseliny močovej z kĺbov.

Kombinácia zložiek funguje dobre pri odstraňovaní toxínov. Zeler a zázvor zmierňujú zápal. Táto šťava spôsobuje mierne bolesti, ktoré sú vlastne znamením, že robí svoju prácu!

ingrediencie:

  • 1 stredná uhorka
  • 2 zelerové stonky,
  •  polovica citróna
  •  kúsok zázvoru (veľkosti palca)

Príprava:
Dôkladne očistíme všetky prísady. Nakrájajte uhorku a zeler na plátky. Nakrájajte na plátky polovicu citróna, rozrežte koreň zázvoru.Všetky ingrediencie rozmixujte v mixéri do chutnej šťavy pite tento nápoj raz alebo dvakrát denne, pokiaľ neuvidíte určité zlepšenie. Môžete použiť aj odšťavovač.
Zdroj: healthylifestylebase.com

Pri dne je veľmi dôležité dostať do organizmu veľké množstvo vody. Alkalické minerálky majú prednosť, pretože napomáhajú alkalizácii moču, a tým k udržaniu inak zle rozpustnej kyseliny močovej v roztoku, takže sa predíde tvorbe kryštálov.

Nadmerná hladina kyseliny močovej v krvi vzniká dosť často vtedy, ak v organizme človeka chýbajú potrebné enzýmy. A preto je vhodný bromelain alebo iné preparáty vyrobené z ananásu.

Z prírodnej liečby sa odporúča šťava z aloe vera, lucerna, lopúch, yzop a čerešne alebo jahody. Účinne tiež pomáhajú plody machovka zvanej židovská čerešňa.

 


There is 1 comment for this article
  1. Irena at 19:13

    na znizenie kyseliny mocovej v krvi odporucam enzycol dna, je presne na to urceny pri liecbe alebo prevencii dna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.