Články na tému: vysoký krvný tlak

Články na tému: vysoký krvný tlak

Vysoký krvný tlak sa zvyčajne nijako neprejaví. V skutočnosti ho má veľa ľudí po dlhé roky a vôbec o tom nevie. Preto je taký nebezpečný. Jediná možnosť ako zistiť, či túto chorobu máte, je nechať si krvný tlak zmerať.

Liečba vysokého krvného tlaku je často jednoduchá a netreba sa jej báť, na strane druhej si treba uvedomiť, že je to liečba na celý život.

Kto je v ohrození

Vysoký krvný tlak môže postihnúť každého, pričom vo väčšine prípadov sa nepodarí zistiť žiadnu organickú príčinu. Na to, že môžete mať vysoký krvný tlak, by ste mali pomýšľať vo chvíli, keď sa vás týka niektorý z nasledujúcich rizikových faktorov:

 • rodinné dispozície k zvýšenému krvnému tlaku,
 • nadváha,
 • nedostatok pohybu,
 • stres,
 • zvýšená konzumácia soli.

Vysoký krvný tlak- články na internete

Ľudia trpiaci na vysoký krvný tlak sa často obracajú na internet a hľadajú zaujímavé informácie. Prinášame prehľad článkov, ktoré sa týkajú témy o vysokom krvnom tlaku.

Základné informácie o vysokom krvnom tlaku

V článku nájdete základné informácie o Hypertenzii, vysokom krvnom tlaku. dočítate sa aké sú príčiny, genetické faktory, symptómy, diagnózy, všeobecné opatrenia a iné.
primar.sme.sk: Hypertenzia, vysoký krvný tlak

Problémy s vysokým krvným tlakom

V článku nájdete aj toto: Pokiaľ však váš tlak nie je nebezpečne vysoký, môžete ho skorigovať aj niekoľkými domácimi radami. Skúste zmeniť niektoré návyky a zmena sa môže dostaviť nečakane ľahko.
najmama.sk: Máte vysoký krvný tlak? Porazte ho domácimi radami!

Ako ho znížiť aj bez medikamentov

Vysoký krvný tlak sa dá znížiť aj prirodzene a bez liekov. Rady ako nastaviť správny životný štýl a tak znížiť vašu následnú závislosť od liekov znižujúich krvný tlak.
Čas pre ženy: Ako znížiť vysoký tlak? Dá sa to aj bez liekov: 8 vecí, ktoré musíte urobiťVysoký krvný tlak sa dá znížiť aj prirodzene a bez liekov

Ako si doma správne zmerať tlak?

Mnoho ľudí má vysoký krvný tlak bez toho, o tom vie. Nebolí, nemá žiadne príznaky, napriek tomu spôsobuje poškodenie tepien a životne dôležitých orgánov v tele. Základné informácie o správnom meraní tlaku v domácom prostredí.
žena.cz: Jak poznáte, že máte vysoký krevní tlak?

Vysoký krvný tlak prevencia

V článku nájdete základné niekoľko základných rád, ktoré sa oplatí dodržiavať pri vysokom krvnom tlaku. Je dôležité naučiť sa poznať svoj tlak krvi, byť si vedomý, že tlak krvi môže kolísať a na prípadné neočakávané zmeny tlaku patrične reagovať – poučenie vám poskytne váš lekár.
zdravie.pravda.sk: Čo robiť, aby ste nemali vysoký krvný tlak?

Vysoký krvný tlak – kniha

kniha-tlakV uplynulých rokoch sa názory na terapiu vysokého tlaku zásadne zmenili. Dnes je dôležitejšie aktívne sa zapojiť do liečby, než ju pasívne znášať a väčší význam sa prikladá spôsobu života než liekom. A presne o tom je nová kniha
Znižovanie krvného tlaku –
Anette Bopp, Thomas Breitkreuz  
V knihe Znižovanie krvného tlaku okrem iného nájdete:

 • Test, vďaka ktorému zistíte, k akému z troch typov hypertonikov patríte
 • Vedecky podložený program overený v praxi so spôsobom života, pohybom, stravovaním, starostlivosťou o telo i dušu, zodpovedajúci vášmu typu
 • Správy o skúsenostiach pacientov, ktorí sa úspešne podrobili liečbe podľa koncepcie troch typov
 • Zostavu konvenčných a antropozofických liečiv v súlade s konštitúciou jednotlivých typov

 

Ak máte zdravotné problémy s tlakom, doporučujeme ich vždy prekonzultovať so svojím praktickým alebo odborným lekárom.


There is 1 comment for this article
 1. Evuliena at 14:23

  nám doma k zníženiu krvného tlaku za necelý mesiac pomohlo pitie extraktu gold z kórejského ženšenu a teraz si ho dávame ráno miesto čaju kvôli udržaniu 😉 chutí a pomáha aaa skoro som zabudla veľmi dobrý je aj cesnak 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.