Zeleninové a ovocné šťavy majú svoju silu

Zeleninové a ovocné šťavy majú svoju silu

Čerstvé šťavy a kokteily z ovocia vynikajú nielen svojou lahodnou chuťou, ale predovšetkým vysokým obsahom vitamínov, minerálov, živých enzýmov a ďalších biologicky významných látok. Pitie čerstvo vylisovaných štiav čistí a detoxikuje organizmus, podporuje trávenie, znižuje nadváhu, odstraňuje únavu, dodáva telu energiu a vitalitu.

Konzumáciou čerstvých štiav a kokteilov ľahko doplníte svoju dennú dávku zdravia a navyše majú výbornú chuť. Šťava však veľmi rýchlo oxiduje a 30 minút od prípravy šťavy sa znižuje jej enzymatická aktivita na polovicu. Takže žiadne skladovanie ani v chladničke, jednoducho vylisovať a ihneď vypiť.

Ak použijeme kvalitné odšťavovače je tekutina dôkladne vyžmýkaná a oddelená od vlákniny, ktorá zostane ako odpad. Telo potom môže ľahko hneď po vypití šťavy začať vstrebávať živiny v nich obsiahnuté.
Preto sú šťavy tak účinné aj u ľudí so silne zanesenými črevami, kde je to mnohokrát jediný možný spôsob prijímania správnej výživy, pretože ich tráviace ústrojenstvo nie je schopné pevnú potravu spracovať a dostať si z nej potrebné látky.

Najznámejším propagátorom zeleninových a ovocných štiav bol dr. Walker, autor niekoľkých kníh o zdravom spôsobe života, ktorý sa vďaka svojim zásadám dožil neuveriteľného veku.

odstavovacTu je krátka citácia z knihy “Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy” Dr. Normana Walkera:
“Čerstvé šťavy ukázali už na rozhraní dvadsiateho storočia, čo v nich väzí. Ich hodnota je dnes uznávaná mnohými lekármi, liečiteľmi, rovnako ako dietetológmi. Účinnosť štiav sa odôvodňuje tým, že sa tekutá potrava, získaná oddelením vitálnych látok a vody od vlákniny, obzvlášť rýchlo strávi. Zažívacie pochody, nutné k oddeleniu vitálnych látok od vlákniny, vyžadujú prácu zažívacích orgánov a čas. Strávenie celých ovocných plodov a celej zeleniny potrebuje energiu a zdroj tejto energie je v potrave. Časť “hutnej” stravy, ktorú zjeme, sa použije ako pohonná hmota k získaniu tejto energie. Toto je odpoveď “na často kladenú otázku: Prečo sa namiesto prípravy štiav nemajú jesť ovocné plody, šaláty a zelenina vcelku?”

Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy predstavujú účinný kokteil vitamínov a minerálov

Čerstvé šťavy nie sú medicínou na náhle nevoľnosti, ale poskytujú bohatú dávku živín, ktoré pomáhajú zvýšiť našu vnútornú odolnosť a urýchľujú zotavovanie. Ich prečisťujúca sila doslova vyplavuje toxíny z tela. Ak nemáte chuť na jedlo, pohár ozdravujúcej čerstvej šťavy je možno práve to, čo potrebujete.

  • čerstvé šťavy sú prírodným zdrojom organických výživných látok, teda vitamínov, minerálov a antioxidantov
  • odšťavněním dôjde k oddeleniu šťavy od vlákniny. Väčšina chemických látok (pesticídov atď.) ostáva naviazaná na vlákninu, naopak väčšina výživných látok zostane v šťave. Získate teda čistý vitamínový koncentrát (prakticky) bez chémie.
  • šťavy nezaťažujú metabolizmus. Váš žalúdok je teda nemusí štiepiť, šťava sa rovno vstrebáva cez črevné steny do krvi a putuje ku všetkým bunkám tela.
  • šťavy v dostatočnom množstve majú čistiace účinky, zbavujú teda telo nečistôt
  • prostredníctvom štiav dodáte telu viac výživných látok, než priamou konzumáciou ovocia a zeleniny, ktoré na šťavu spracovávate. Napríklad z 1 kg mrkvy urobíte ca 2-4 dl čerstvej šťavy (podľa kvality mrkvy), ktorú ľahko vypijete. Kilogram mrkvy však “na posedenie” určite nezjete.

Ak máte záujem o kúpu odšťavovača, môžete sa pozrieť na ponuku odšťavovačov

Odšťavovač Bosch MES25A0.

Pri výbere vhodného odšťavovača sa oplatí myslieť nielen na jeho 700 W výkon, ale aj na to, aby užívanie prístroja a jeho čistenie bolo pohodlné a jednoduché. To všetko vám zaistí odšťavovač Bosch MES25A0.

Odšťavovač Bosch MES25A0 je koncipovaný tak, aby jeho používanie bolo bezpečné. Prispieva k tomu funkcia SafetyStop, vďaka ktorej prístroj funguje len vtedy, keď sú všetky časti správne zmontované a prestane fungovať, ak sa otvoria v priebehu spracovania. Má extra veľký plniaci otvor pre celé ovocie (napr. Jablká) a zeleninu – krájanie nie je nutné. Oceníte aj mikro sitko z nerezovej ocele pre optimálne odšťavovanie.

odstavovac-bosch
Uvedený odšťavovač patrí medzi najpopulárnejšie výrobky v jednotlivých kategóriách podľa záujmu spotrebiteľov. Víťaz tejto kategórie za rok 2015.

 

prejsť do obchodu

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.