Konopná kozmetika od Annabis

Konopná kozmetika od Annabis

Spoločnosť ANNABIS je česká firma, ktorá sa zaoberá výskumom, vývojom, výrobou a predajom konop-ných výrobkov a doplnkov stravy. Ponúka veľmi kvalitný sortiment s širokým využitím. Výrobky spoloč-nosti ANNABIS sú výsledkom mnohoročného výskumu a aktívneho skúmania účinkov konope.

Certifikované odrody technického konope, ktoré sú použité pre výrobu kozmetických prípravkov, majú potlačené psychoaktívne účinky. Prípravky vyrobené na ich báze sú úplne bezpečné a nie je potrebné sa obávať návykových látok a zdravotných následkov.

Jedná sa o tzv. technické konope, čo nie je totožné s konope, ktoré je zneužívané na výrobu nelegálnych drog, hašiša a marihuany. Samotné konope, Cannabis sativa, sa delí na technické a netechnické.
Technické konope sa od netechnického (konope siate) líši stavbou stonky, ale najdôležitejším rozlíšením je to, že technické konope neobsahuje takmer žiadne množstvo návykovej látky, THC. Maximálny obsah THC podľa noriem Európskej únie môže byť iba maximálne 0,2%. preto sú z tohto hľadiska prípravky obsahujúce technické konope bezpečné a nie je potrebné sa obávať účinku psychoaktívnych látok.

Pre využitie v kozmetike sú dôležité jeho vlastnosti ktoré dodávajú kozmetickým výrobkom príjemnú vôňu, množstvo obsiahnutých vitamínov a obsahom vitamínov prospešných pre ľudskú pleť. Dôležité je tiež pôsobenie na rôzne kožné zdravotné problémy – majú protizápalové, analgetické, antibakteriálne a ďalšie účinky. Semená a olej tejto odrody konope je tiež významným zdrojom nenasýtených mastných esenciálnych kyselín.

V ponuke firmy Annabis, možno nájsť rad zaujímavých prípravkov s rôznou možnosťou použitia.

  • Pri bolestiach kĺbov či svalov alebo na zmiernenie svalového napätia možno použiť gél Atrhrocann, ktorý navyše obsahuje koloidné striebro a prírodné látky a silice.
  • Pri hojení popraskaných kútikov pomôže balzam LIPSTICANN, ktorý obsahuje navyše včelí vosk.
    Klasickým prípravkom je masážna Konopná masť. Slúži k masážam bolestivých miest pri zápaloch kĺbov a pomáha uvoľňovať svalové napätie.
  • Ďalej masť Dolorcann, je vhodná pri starostlivosti na postihnuté miesta po úrazoch a pri rehabilitáciách. Pomáha rýchlo odstraňovať bolesť, znižuje svalové napätie a zabraňuje tvorbe opuchov a zápalov.
  • Na každodennú starostlivosť o pleť je určený krém Cremcann. Tento krém zvláčňuje a hydratuje pokož-ku a je vhodný aj k aplikácii u veľmi suché, popraskané, až odlupujúce sa kože. Pomáha aj proti vráskam, ale dá sa aplikovať aj u mnohých kožných chorôb – akné, psoriázy alebo ekzémov. Dá sa ním tiež ošetriť koža po nadmernom slnení.
  • Podobné použitie má aj masť Balcann. Pomáha ošetrovať poškodenú kožu, ktorá je popraskaná, suchá a dráždi až svrbí. Z tohto dôvodu sa dá použiť pri ekzéme, psoriázy, u vyrážok, zle sa hojacich rán či po popáleninách, porezania či podobne. Muži ju môžu použiť aj po holení, kedy zmierňuje podráždenie kože.
  • Zaujímavé je, že firma vyrába aj ústnu vodu Orcann.Tuto ústnu vodu je vhodné užívať pri paradentóze, pri krvácaní z ďasien, aftách či oparoch. Jej použitie pomáha tiež zmierňovať zápach z úst.
Pozrite si celkovú ponuku prípravkov značky Annabis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.