Ak máte problém z únikom moču

Ak máte problém z únikom moču

Kto by už chcel rozprávať o úniku moču?

Mnohí sa k tomuto problému neradi priznávajú a zatajujú ho, ale pozor, môže viesť k chronickým a závažným poruchám.
Samovoľný únik moču možno často účinne zmierniť alebo úplne vyliečiť. Poruchy udržania moču môžu byť navyše jednými z prvých prejavov vážnejších ochorení. Po ich liečbe môže inkontinencia celkom zmiznúť alebo sa zlepšiť.

Môže ísť napríklad o:

 • infekcie močových ciest,
 • nádorové ochorenie močových ciest,
 • cukrovku,
 • neurologické poruchy.

Močová inkontinencia pritom nie je malicherný a okrajový problém, na svete sa odhaduje vyše 200 miliónov pacientov, ktorí trpia vážnejšími formami inkontinencie, pričom ľahký únik moču sa môže prejaviť až u tretiny populácie nad 50 rokov.
Pokiaľ ženy alebo mužov tento problém až tak neobmedzuje, tak ho neriešia.

Čo sa dá robiť s inkontinenciou

Jednoznačne treba začať návštevou u lekára – špecialistu. Ten môže určiť, o aký druh poruchy ide, respektíve, či inkontinencia nie je symptómom čohosi ešte závažnejšieho.

Týždeň kontinencie

Ak problém s únikom moču a/alebo stolice vy alebo máte doma takého pacienta? Potrebovali by ste rady, ako sa o neho správne postarať? Ak hľadáte základné informácie o inkontinencii, o jej riešení, o možnostiach vyšetrenia tak určite využite akciu – Týždeň kontinencie

Od 24.júna v čase od 8.00 do 12.00 budú pre pacientov k dispozícii informačné stánky v nemocniciach v Bratislave, v Martine, v Banskej Bystrici, Košiciach a Trnave. Tu dostanete potrebné informácie o problematike úniku moču a stolice, o inkontinencii, o jej riešení, o možnostiach vyšetrenia.
Informácie sa dozviete v stánkoch po rozhovore so zdravotnou sestrou, ktorá každému fundovane odpovie, pretože s takýmito pacientmi na urologickom oddelení denne pracuje.

Cieľom týždňa kontinencie je zlepšiť zdravie, a kvalitu života pacientov a oboznámiť pacientov ako tento zdravotný problém riešiť, na koho sa obrátiť.


There are 3 comments for this article
 1. Andrea at 18:48

  Začala som mať problémy s únikom moču krátko po 40tke, ja som objavila v lekárni prípravok Ive intkontinstop, teda neobjavila poradila mi ho známa farmaceutka… po dôkladnom a svedomitom užívaní sa mi pomaly ale isto inkontinencia stratila, pre mňa veľká pomoc

 2. Maria Patiová at 17:05

  Je super že aj niečo také ako podujatia existujú na takéto problémy. Už málo čo bývam na Slovensku, ale v dobe, keď som tam bola, tak som chodievala na takéto akcie ako srdce, krv, cukor atď. Inko ma začalo trápiť cca pred pol rokom. Tiež hanblivosť jak blázon, keď som išla k svojej doktorke, najprv som začala klasika samoliečením. Skúsila som si dať kegelové cviky, skúsila som uroval manosa akut, ktorý ešte teda občas beriem a jasné, aj pri kegelových som zostala, ale po týždni som si povedala, a dosť marš k doktorke a tak aj bolo. Tá povedala, že je super, že som skočila k nej tak skoro, predsa len to nie je žiadna sranda a už to šlo 🙂 Dnes sa to už pomaly ale isto zlepšuje deň čo deň v malých krokoch ale predsa

 3. Irena at 12:29

  pri problemoch s unikom mocu som sa stretla s vyzivovym doplnkom ive inkontinstop z lekarne, uplne mi stacil sama som bola prekvapena ale nemusela som nic viac urobit iba ho poctivo uzivat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.