10 spôsobov ako byť odolnejší proti rakovine

10 spôsobov ako byť odolnejší proti rakovine

Takmer 70% všetkých rakovín súvisí so životným štýlom. To znamená, že rakovina sa vyvíja v dôsledku našich rozhodnutí.

Ak si myslíte, že neexistuje nič, čo môžete urobiť, aby ste zabránili rakovine … zamyslite sa znova.

Top 10 tipov, ako predchádzať rakovine

Jedzte čo najviac tmavej listovej zeleniny.

Na horčík bohatý chlorofyl poskytuje niektorým druhom zeleniny ich farbu; čím tmavšie listy, tým viac živín. Pre zachovanie alebo zvýšenie týchto živiny zeleninu zľahka poduste. Poliatie olivovým olejom s ľahko restovaným cesnakom alebo na antioxidanty bohatým šalátom zvýši celkový prínos. Varenie alebo mikrovlnka zbaví zeleninu väčšiny živín.

Vyberajte si organické potraviny, kedykoľvek je to možné.

Vyhnite sa geneticky modifikovaným potravinám, dobytku a živočíšnym produktom ošetrených antibiotikami a hormónmi, rovnako ako ovociu a zelenine s pesticídmi. Vždy si dôkladne umyte potraviny a ošúpte ich, kedykoľvek je to potrebné.

Marinujte mäso minimálne jednu hodinu pred grilovaním.

Takto sa zabráni vytváraniu heterocyklických amínov (HCA) pri vysokých teplotách – napríklad u spáleného alebo prepečeného mäsa. HCA sú známe rizikové faktory pre rakovinu. Štúdia z Kansas State University zistila, že pri grilovaní môžete znížiť HCA až o 87%, ak pridáte tymian, bazalku, oregano alebo rozmarín do vašej marinády.

Nevzdávajte sa pitia kávy alebo čaju.

Káva i čaj sa ukázali byť užitoční pri prevencii rakoviny mozgu, rakoviny prsníka, rakoviny úst a rôznych iných foriem rakoviny. Britskí vedci zistili, že pijani kávy môžu znížiť riziko rakoviny až o 40%.

Užívajte si slniečko, ale zodpovedne.

Prirodzenou dodávku vitamínu D-3 v našej koži je možné aktivovať iba slnkom. Vitamín D-3 chráni proti mnohým druhom rakoviny vrátane karcinómu prsníka a rakoviny kože! To tiež zvyšuje vaše šance na prežitie melanómu kože. Vystavenie pokožky po dobu 15-20 minút tri dopoludňajšom v týždni (pred 11:00) aktivuje prirodzené bojovníkmi proti rakovine, ktoré máme vo vnútri tela. Ak sa chystáte zostať vonku dlhšie ako pol hodiny, uistite sa, že máte opaľovací krém a klobúk. Opaľujte sa zodpovedne! Ak máte svetlú pleť alebo žijete v extrémne horúcom alebo chladnom prostredí, uvažujte o doplňovanie vitamínu D-3.

Hydratujte organizmus.

Zdá sa to tak jednoduché. Naše telá sa skladajú z dvoch tretín z vody. K tomu, aby náš organizmus fungoval efektívne, musíme udržiavať správnu hydratáciu. Nedostatok vody môže viesť k únave, zvýšenej telesnej hmotnosti, respiračným problémom, vysokému krvnému tlaku a cholesterolu, tráviacim ťažkostiam, poruchám močového mechúra a obličiek, ochorenia kože a predčasnému starnutiu. Vedci veria, že pitie dostatočného množstva vody vypláchne možné rakovinotvorné častice z vášho systému.

Vypoťte toxíny.

Podľa kanadskej štúdie ženy, ktoré cvičia aspoň 30 minút denne, znižujú riziko rakoviny vaječníkov o 30%! Môžete tiež podporiť váš tráviaci systém aby pracovať efektívnejšie na odstránenie odpadu z tela. Cvičenie je prínosom pre vaše celé telo – od vašej nálady až po dýchanie. Keď si vytvoríte cvičebný program pre 2 – 4 týždne váš mozog to začně považuje za zvyk. Sedavý štýl života, nadváha alebo obezita zvyšujú riziko rakoviny, srdcových ochorení a cukrovky. Podľa American Cancer Society obezita je priamo spojená s 20% úmrtiami na rakovinu žien a 14% úmrtí na rakovinu u mužov.

Prestaňte fajčiť.

Rakovina pľúc je najznámejším dôsledkom, ale tiež sa výrazne zvyšuje riziko rakoviny hrdla a úst, rovnako ako rakoviny prsníka, krčka maternice, pečene a prostaty. Fajčenie zhoršuje schopnosť tela samo sa liečiť. Ak s fajčením skončíte, začne sa vaše telo okamžite regenerovať. Do jedného roka vaše riziko ochorenia srdca a mozgovej mŕtvice klesne až na polovicu oproti fajčiarovi, a počas 15 rokov vaše telo a riziko choroby zodpovedá osobe, ktorá nikdy nefajčila.

Obmedzte živočíšne tuky v strave a zdravej pridajte rastlinné tuky.

Podľa štúdie vydanej United States National Cancer Institute, živočíšny tuk z červeného mäsa a živočíšnych produktov ako je maslo, syr, mlieko a zmrzlina zvyšuje riziko rakoviny slinivky brušnej. Rakovina pankreasu je často fatálne, ale môžete znížiť riziko tým, že znížite množstvo živočíšnych tukov vo vašej strave.

Nahraďte nebezpečné tuky zdravými tuky ako sú ryby, olivový olej, orechy a semená, olivy a avokáda. Tieto zdravé tuky obsahujú vynikajúce zlúčeniny pre telo, ako sú omega-3, vitamín E a selén a pomáhajú telu efektívnejšie vstrebávať ďalšie živiny.

Štúdie ukázali, že konzumácia mononenasýtených a polynenasýtených tukov znižuje riziko vzniku rakoviny, srdcových ochorení, cukrovky, obezity a zápalových ochorení, ako je artritída a Alzheimerova choroba.

Neignorujte rôzne príznaky tela.

Dávajte pozor na bolesť, nezvyčajné opuchy, nezvyklé zafarbenie nechtov a kože, zmeny v stolici …

 Prečítajte si viac: http://undergroundhealthreporter.com/cancer-proof-your-body/#ixzz3KfRIiHhZ


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.