Ktorým potravinám sa radšej vyhýbať?

Ktorým potravinám sa radšej vyhýbať?

Našiel som pomerne zaujímavý článok na stránkach svetkolemnas, o bežných potravinách, ktoré konzumujeme denne . povedal som si, že to možno bude zaujímavé aj pre iných O čo išlo ?

Veľa bežných potravín, ktoré konzumujeme denne, zvyšuje riziko rakoviny a niektoré z nich veľmi výrazne.

Toto je krutá realita.

Ktorým potravinám sa radšej vyhýbať? Prinášame odporúčania odborníkov na túto problematiku.

Konzervované paradajky

Fredrick Vom Saal, endokrinológ na Univerzite v Missouri upozorňuje, že plechovka, v ktorej sú paradajky, obsahuje nebezpečný bisfenol-A. Ide o syntetický estrogén, ktorý sa spája s chorobami – od reprodukčných problémov, srdcových ochorení, cukrovky až po obezitu. Kyslosť paradajok dokonca spôsobuje, že sa BPA dostane do jedla. Navyše, štúdie ukazujú, že BPA v tele väčšiny ľudí presahuje ich množstvo a potláča tvorbu spermií. Veľký vplyv má hlavne na mladých ľudí. Ak môžete, vyberte si radšej paradajky v sklenených fľašiach

Popcorn z mikrovlnky

Popcorn sa nachádza v sáčku, v ktorom je kyselina perfluóroktánovej (PFOA). Patrí do triedy zlúčenín, ktoré môžu byť spojené s neplodnosťou u ľudí, ako potvrdila nedávna štúdia z UCLA. Pri testovaní na zvieratách sa zistilo, že chemikálie spôsobujú rakovinu pečene, semenníkov a pankreasu. Mikrovlnka dokonca spôsobuje odparovanie tejto škodlivé látky do popcornu! V našom tele potom zostáva aj po celé roky a hromadia sa tam. Niektorí výrobcovia sľúbili, že vyradí PFOA do roku 2015. Vyskúšajte radšej popcorn na staromódny spôsob – na panvici. Môžete pridať aj rôzne sušené korenie.

Losos z farmy

Ryby na farmách sú často kŕmené geneticky modifikovanou kukuricou, sójou alebo iným krmivom, ktoré obsahuje málo omega-3 mastných kyselín alebo neobsahuje žiadne. Táto neprirodzená výživa s vysokým obsahom kukurice vedie k tomu, že niektoré ryby z fariem v sebe akumulujú nezdravé množstvo zlých mastných kyselín. Aby toho nebolo málo, ryby na farmách sú okrem toho kŕmené aj antibiotikami. Tie môžu u ľudí spôsobovať choroby! Divoko žijúce ryby získavajú zdravé omega-3 mastné kyseliny z vodných rastlín a sú v oveľa menšom strese ako ryby na farmách, ktoré sú tam uväznené. A to ste nevedeli o tom, aké množstvo rýb sa chová v malom priestore. Neprirodzené podmienky spôsobujú väčšie množstvo chorôb a parazitov!

Mlieko od kráv, ktoré dostávajú hormóny

Výrobcovia mlieka lieči kravy rekombinantným hovädzím rastovým hormónom (známy pod skratkou rBGH alebo rBST), aby tak zvýšili produkciu mlieka. Tento hormón zároveň zvyšuje infekcie vemena a dokonca aj hnis v mlieku. Tiež vedie k vyššej úrovni rastového faktora podobnému inzulínu v mlieku (IGF-1). U ľudí môžu vysoké hladiny IGF-1 spôsobiť vznik rakoviny prsníka, prostaty a hrubého čreva. Skontrolujte si na obaloch, či sa tam nachádza “bez rBST” alebo “vyrobené bez umelých hormónov” či “organické mlieko”. Takéto produkty si rozhodne odporúčame!

Neorganické jablká

Americká environmentálne skupina (EWG) tento rok zverejnila zoznam ovocia a zeleniny s najvyšším a najnižším obsahom pesticídov. Hádajte, čo je najviac zamorené pesticídmi! Jablká skončila na prvom mieste. Patrí pritom medzi najpredávanejšie ovocie. Predstava, koľko ľudí do seba dáva nebezpečné chemické látky, je desivá! Pesticídy môžu poškodiť nervový systém, zvyšujú pravdepodobnosť vzniku astmy, rakoviny či Alzheimerovej choroby. Ak máte možnosť, vypestujte si ich vo vlastnej záhradke, alebo kúpte od takých domácich záhradkárov o  ktorých viete že nie sú moc postrekované!

No to je všetko. Aký je Váš názor?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.