Japonský čaj Matcha, perla medzi zelenými čajmi

Japonský čaj Matcha, perla medzi zelenými čajmi

Matcha obsahuje antioxidanty, aminokyseliny, vlákninu a teín. Zlepšuje metabolizmus a spomaľuje starnutie. Matcha čaj Gastro vám umožní udržať koncentráciu po dlhú dobu a zároveň vedie k uvoľneniu a relaxácii.

Nedávne vedecké štúdie o čaji Matcha došli k záveru, že Matcha obsahuje 137x viac EGCG ako v bežnom zelenom čaji. EGCG je najúčinnejší antioxidant posilňujúci imunitu a výborný pomocník pri spaľovaní tukov.

Pri konzumácii čaju Matcha sa zrýchľuje metabolizmus o 30-40%, čo napomáha v boji proti obezite. Vďaka zvýšenému spaľovaniu kalórií, ktoré vzniká na základe pitia kvalitného zeleného čaju, nemá konzumácia Matcha čaju žiadne negatívne účinky na krvný tlak, na rozdiel od konzumácie práškov na chudnutie.

Matcha – rôzne varianty produktov

matcha-caj

Matcha ako čaj

matcha-tablety

Matcha ako tablety

matcha-cokolada

Matcha s čokoládou


Prečo perla medzi čajmi?

Pretože je celý list čaju Matcha rozomletý na jemný prášok, ktorý  je rozpustný vo vode, a tak uchová v sebe 100% živín. To znamená, že jedna šálka čaju Matcha je ako 10 šálok bežného zeleného čaju. Žiadne ovocie ani zelenina nemá v sebe toľko antioxidantov, ktorý má v sebe čaj Matcha v jednom grame. Je to doslova najzdravší prírodný nápoj, ktorý nám poskytuje 100% prírodnú energiu.

Čaj BIO Matcha Tea Gastro je  určený pre každodennú  konzumáciu. Čaj je vhodný na varenie, kokteily a tradičné popíjanie v podobe čaju. Z čaju Matcha je možné pripravovať množstvo druhov teplých či studených nápojov, rôznych koktailov, zmrzlinu, čokoládu, múčniky a pod.
Dokonca si z neho môžete pripraviť aj rôzne pleťové masky.

Príprava čaju Matcha

Za studena:
Čaj zmiešame s vodou (od 2 dl – 1,5 l podľa chuti) a poriadne pretrepeme. Odporúčame pridať pár kvapiek limetky alebo trochu ovocného sirupu podľa chuti. Skvelú chuť docielite kombináciou čaju Matcha s vodou a bazovým sirupom.
Je dôležité, aby bol čaj Matcha vždy dôkladne rozmiešaný. Pri príprave za studena môžete použiť šejker alebo plastovú fľašu.

Za tepla:
Čaj (1 sáčok) zalejeme horúcou vodou (2 dcl) s teplotou cca 70 stupňov a poriadne rozmiešame. Pred prípravou za tepla je ideálnym pomocníkom malý šľahač mlieka na prípravu peny. Skvelú chuť docielime pridaním medu a limetky. Pre zjemnenie chuti odporúčame podávať s mliekom.

 

Skúsenosti, názory, hodnotenie

Ak máte s Matchou skúsenosti, plánujete vyskúšať, máte otázky alebo skúsenosti s podobnými doplnkami stravy, napíšte komentár. Vaše skúsenosti môžu pomôcť druhým správne sa rozhodnúť.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.