Zelený elixír zdravia!

Zelený elixír zdravia!

Čaj Matcha 100% japonský zelený čaj

Veľmi kvalitní čaj pochádza z Japonska a je čím viac populárnejší medzi prívržencami zdravej výživy po celom svete.

Matcha je 100% zelený čaj, ktorý je zomletý na jemný prášok, pri ktorého výrobe nedochádza k fermentácii, nepridávajú sa žiadne farbivá, prísady ani konzervačné látky.

Keď pijete čaj Matcha, tak spotrebujete celý čajový list. To je základný dôvod, prečo je čaj Matcha 10krát silnejší ako bežne uvarená šálka zeleného čaju.

Vedecké štúdie prišli k záveru, že Matcha obsahuje 137krát viac EGCG než v bežnom zelenom čaji. (EGCG je najúčinnejší antioxidant) Pomáha pri redukcii váhy, pri zvládaní stresu,  pôsobí preventívne proti hlavným civilizačným chorobám,  zlepšuje sústredenie a vďaka svojej práškovej forme sa môže mnohostranne využiť v gastronómii.

Zelený čaj Matcha vám pomôže nielen s redukciou váhy

  • Len jedna porcia čaju Matcha má totožné nutričné hodnoty ako 10 šálok zeleného čaju. Pri bežných čajoch nie je možné využiť všetky zdraviu prospešné vlastnosti, ktoré čaj ponúka.  Matcha sa melie na žulových mlynoch, tak vypijete celý čajový list a tak využijete celú kapacitu vlastností, ktorý tento čaj ponúka.
  • japonský čaj matchaAntioxidanty ktoré obsahuje Matcha sú známe ako katechíny. Tie nájdeme iba v zelenom čaji. Až 60 % z týchto katechínov sú EGCG, ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine. Epigallocatechin-3-Gallo (EGCG) tiež spomaľuje nárast telesnej hmotnosti a vstrebávanie tukov.
  • Výnimočnosť čaju spočíva v jeho vysokom obsahu antioxidantov. Podľa najnovších štúdií, ktoré merajú množstvo antioxidantov, sa Matcha umiestnila na prvom mieste, pred takými špičkami ako je granátové jablko alebo čučoriedky. Podľa Tufs University, potrebuje naše telo denne množstvo antioxidantov zodpovedajúcim 3600 až 4800 jednotkám ORAC, čo znamená, že 2 šálky denne Vám zaistia dostatočné množstvo antioxidantov, ktoré Vaše telo potrebuje.
  • Chudnutie. Rozhodli ste sa schudnúť? Potom vás poteší, že keď budete pravidelne piť čaj Matcha, bude vaše telo spaľovať energii až štyrikrát rýchlejšie, a tak kila pôjdu dolu takmer samé.
  • Matcha pomáha upokojiť myseľ, zvyšuje sústredenosť, aj pamäť a zlepšuje náladu zásluhou toho, že je bohatá na ojedinelú  aminokyselinu L-Theanine. Budhistickí mnísi pijú Matchu ako pomôcku pri meditácii. Vďaka kombinácii L-Theaninu a kofeínu, dokáže Matcha vytvoriť stav jasnej mysle a čistej pozornosti pretrvávajúci niekoľko hodín.
  • Matcha je perfektný aj pre diabetikov, lebo zabraňuje tvorbe glukózy v krvi. Katechíny, ktoré Matcha obsahuje, dokážu zablokovať enzýmy rozbíjajúce komplexné zlúčeniny na cukry.
  • Matcha pomáha znížiť cholesterol a cukor v krvi. Samotný Matcha neobsahuje žiadny cukor, teda na glykemickom indexe dosahuje nulové hodnoty, pričom v jednej čajovej miske čaju Matcha nájdeme až 3 gramy vlákniny.

Z čaju Matcha môžete pripraviť aj vynikajúce cappuccino, latté alebo ľadový čaj. Môžete ho pridať tiež ako prírodné farbivo napríklad do bábovky nebo muffinov. Uvidíte, že táto jemná chuť vás dostane.

Ak máte záujem vyskúšať uvedený čaj, môžete v tomto online obchode


There is 1 comment for this article
  1. Michaela at 10:50

    A kolik šálků denně se může pít? Já vím, že zelený čaj by se měl pít maximálně dvakrát denně. A když je toto silnější než zelený čaj?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.