Bylinky na kĺby- kadidlovník

Bylinky na kĺby- kadidlovník

Koho dnes nebolia kĺby?

V dnešnej dobe mnoho ľudí pri základných nevyhnutných úkonoch (chôdzi, behu, vstávanie z postele alebo sadaní hoci aj na stoličku) trpí bolesťou kĺbov. Prvotnými príznakmi sú stuhnuté, opuchnuté a bolestivé kĺby.
Vo väčšine prípadov ide o tzv reumu čiže o zápal kĺbov. A nejedná sa iba o staršie ročníky. Štatistiky uvádzajú, že určitou formou postihnutia kĺbov trpí polovica súčasnej populácie.

Ako si pomôcť

Jedným z riešení je liečba kortikoidmi, ktorá má však nemalé vedľajšie účinky, ktorá po čase môže vyústiť v problémy porovnateľné s ochorením, ktoré mala liečiť. Ďalšie a podľa mnohých je lepšou možnosťou využiť liečbu prírodnými látkami bez vedľajších účinkov. Jednou z nich je špeciálny extrakt z boswellie.

Boswellia serrata

Slovenský názov boswellie je kadidlovník pílovitý. Jedná sa o strom rastúci v Indii, severnej Afrike a na Strednom východe. Pre výrobu extraktu sa používa kôra stromu a jeho živice. Tá má na kĺby, a nielen na ne, takmer zázračné účinky. Nejedná sa o nový objav, ajurvéda používa Boswelliu už niekoľko tisíc rokov.

Kyselina boswellová pôsobí tlmivo na aktivitu interleukinov a leukotrienov, ktoré podporujú a udržujú zápalové procesy v hociktorom telesnom orgáne. Ich dosah je porovnateľný s kyselinou acetylsalicylovou (aspirínom), ale na rozdiel od nej nedráždi ani nepoškodzuje žalúdok a črevá, neznižuje (zvýšenú) teplotu a neriedi krv.

Extrakt z boswellie.

Protizápalové účinky extraktu sú porovnateľné so synteticky vyrábanými liekmi, čo potvrdzuje veľa klinických štúdií. Hlavnou zložkou extraktu sú boswellovej kyseliny, ktoré blahodarne pôsobia na osteoartrotické prejavy, zmenšujú bolesti kĺbov a ich rannú stuhnutosť.
Okrem liečby kĺbových problémov extrakt z boswéllie používajú liečitelia pri problémoch s astmou a zápalových ochorení čriev, napr Crohnovej choroby.

Nákup prípravkov

boswellia
Boswellia Serrata Epigemic 90 kapslí
Prípravok, ktorý obsahuje extrakt z boswellie.
Vstup do obchodu

 
 


There are 2 comments for this article
  1. Dušan at 10:14

    Veľmi ma zaujal tento článok len neviem kde sa to dá kúpiť a aká je jeho cena za pochopenie Vám veľmi pekne ďakujem.

  2. admin at 10:59

    Do článku bol pridaný odkaz na prípravok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.