Ako na problémy spojené s kúpaním, opaľovaním

Ako na problémy spojené s kúpaním, opaľovaním

Leto a voda prináša nie len radosti, ale niekedy tiež starosti. K letu a teplu samozrejme patri kúpanie. Či už v prírodných jazerách, kúpaliskách alebo v mori.
Netreba však zabúdať na niekoľko zásad, aby sa pobyt na slnku a pri vode nezmenil na zdravotný problém

Suchá a namáhaná koža

Okrem zimy je takisto leto obdobím, kedy naša koža trpí, je vysušená a namáhaná. Užitočné účinky nielen na kožu, ale aj ostatné bunky, majú vitamíny s antioxidačným účinkom ako je vitamín C a E. Ďalším vitamínom, ktorý udržuje zdravie kože, slizníc a zraku je vitamín A.
Urobte pre svoju kožu maximum opatrení. Spojte uvedené vitamíny s esenciálnymi mastnými kyselinami obsiahnutými v klíčkovom oleji, dostatkom čistej vody, s ochrannými pomôckami ako sú krémy vysokým SPF faktorom a slnečnými okuliarmi.
Vhodné prípravky: Klíčkový olej s vitamínmi A, C, E

Infekcia močových ciest

Letné kúpanie je zradné predovšetkým v tom, že môže poľahky dôjsť k infekcii močových ciest. Mokré plavky spôsobujú mnohým ženám nečakané oslabenie imunity prechladnutím a tým odštartujú bakteriálne infekcie. K uvedenému prechladnutiu môže tiež dôjsť vďaka výkyvom vnútornej a vonkajšej teploty, používaním kliobrázok kúpaniematizácie alebo prechladnutím “od nôh”.
Vhodné prípravky: Urofit KLAS

Gynekologické výtoky a hnačky

Kvasinkové a bakteriálne infekcie znepokojujú hodne žien rôzneho veku. Ťažkosti často prepuknú alebo sa zhoršia po konzumácii sladkostí a bielej múky a kávy, po užívaní antibiotík a aj následkom letného kúpania.
Kvasinky dlhodobo usádzajú črevo a dokážu takisto vyvolať nepríjemné a často aj bolestivé gynekologické ťažkosti, ktoré sa môžu objavovať opakovane.

Hnačky bývajú v lete spôsobené celým radom mikroorganizmov. Letné dobroty vystavené teplu sa vďaka nedostatočnej hygiene, kontamináciou a oslabením črevnej mikroflóry v čreve rýchlo rozmnožia a spôsobujú ťažkosti, ktoré dokážu pekne znepríjemniť dovolenku.
Vhodné prípravky: Super Acidophilus KLAS 10 miliárd

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.