Infrasauny a imunita

Infrasauny a imunita

Nie je divu, že na nás v dnešnom uponáhľanom svete choroby čakajú na každom rohu. Je to vinou rovnako tak prílišného technického pokroku, ako aj veľkého stresu. Dnešná doba sa nesie predovšetkým v duchu zhonu. Ľudia sú oveľa viac precitlivenejší na vonkajšie vplyvy, čo je dôvodom mnohých ochorení.
Práve preto by sme sa mali čas od času zastaviť a zamyslieť sa nad svojou imunitou. Áno, samozrejme môžeme konzumovať veľké množstvo ovocia a zeleniny, prípadne vitamínových tabliet, a športovať. Už vás ale niekedy napadlo, že môžeme svoju imunitu posilňovať príjemne? Práve infrasauny môžu byť tým riešením. Nenechajte sa zmiasť. Sú určité rozdiely medzi saunou a infrasaunou.

Pokiaľ vám sú vysoké teploty v saunách nepríjemné, potom je pre vás infrasauna tou pravou voľbou. Infračervené žiarenie totiž prehrieva naše telo už od 45 °C a vyššia teplota ako 60 °C nás nečaká. Toto žiarenia navyše preniká až 4 cm pod našu kožu. Energia preniká do nášho tela a cievy sa rozširujú. To nemá za následok nič iného ako správnu cirkuláciu krvi po celom našom tele, čo je základným predpokladom pre dobré zdravie.

Počas pobytu v infrasaune si navodzujeme tzv. umelú horúčku. Vďaka nej sa spomaľuje rast baktérií a vírusov – takže sa jedná o ďalší stabilizátor našej imunity. Ako to najlepšie vysvetliť? Počas akéhokoľvek ochorenia naše telo bojuje s vírusmi a baktériami práve zvýšenou teplotou. Umelá horúčka je toto isté s tým rozdielom, že sa nepokúšame ochorenie zničiť, ale predchádzame mu.

Pobyt v saune jednak pomáha liečiť zranenia ako aj choroby, ale výrazne prispieva aj k ich predchádzaniu. Pravidelným sedením v infrasaune môžeme výrazne zlepšiť celý náš imunitný systém a nestojí nás to žiadnu námahu. Môže byť niečo príjemnejšieho ako vedomie, že robíme niečo dobrého pre naše zdravie a pritom príjemne relaxovať? Vyskúšajte posilňovať svoju imunitu v infrasaune aj vy.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.