Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky

Pestrec mariánsky (botanickým názvom Silybum marianum) pochádza zo Stredomoria. Pestujú ho v záhradách v teplejších oblastiach. Vyzerá ako bodliak a je z čeľade astrovitých. Už starí Rimania pestrec mariánsky používali na celý rad ochorení.

Ochrana pečene

Pestrec mariánsky je bylinka, ktorá pomáha k prečisťovaniu dôležitého orgánu v našom tele -pečene. Na chorú pečeň nezaberajú len klasické lieky. Ich funkciu je možné podporiť aj rastlinami. Jedným takým pomocníkom je aj pestrec mariánsky.

Semená pestreca mariánskeho obsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý je ešte silnejším antioxidantom ako vitamíny C a E. Skupina flavonolignantov zvaná silymarín a výťažok z plodov blahodarne pôsobia na pečeňové bunky, lebo ich chránia pred jedovatými látkami vyvolávajúcimi zápal pečene.

Sila byliny

Z toho vyplýva, že prvoradé použitie pestreca je na všetky druhy pečeňových ochorení. Jeho semená sa považujú za vôbec najlepší liek na pečeň. Tá je životne dôležitým orgánom a veľmi trpí špatnou stravou s množstvom nasýtených tukov, dusičnany, alkoholom a syntetickými liekmi.

Ako už mnohokrát, tak aj u tejto bylinky sa potvrdila múdrosť našich predkov. Pestrec sa u nás v minulosti dosť využíval, avšak moderné lieky jeho využitie bohužiaľ dosť potlačili.

Celkovo posilňuje organizmus, lieči rôzne druhy alergií, ako napríklad žihľavku alebo sennú nádchu, pomáha pri astmatických záchvatoch a odstraňuje nevoľnosť pri cestovaní.
Nie sú zaznamenané žiadne nežiadúce vedľajšie účinky, ani pri dlhodobom užívaní.

Ponuka v lekárňach, ale aj na internete je dnes dosť široká.

Pestrec mariánsky je aj v prípravku Balancer Klas, na ochranu pečene.
Uvedený prírodný prípravok patrí k jedinečný prípravkom na trhu hlavne tým, že dokáže ladiť niekoľko dôležitých ľudských orgánových systémov.
Tiež podporuje liečbu nežiadúcich príznakov v menopauze a efektívne ich aj odstraňuje.

There is 1 comment for this article
  1. Pingback: Balancer Klas | Prírodné prípravky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.