Zdravé a pekné opaľovanie = betakarotén

Zdravé a pekné opaľovanie = betakarotén

Málokto pred slnečnými lúčmi dobrovoľne uteká alebo sa pred nimi dostatočne chráni.
Ale nič sa nemá preháňať. Spoločne so slnečnými lúčmi totiž prechádza cez ozón aj UV žiarenie.

Ako si teda zadovážiť krásne opálenie bez rizika?

Betakarotén je popri opaľovacích krémoch s dostatočným ochranným faktorom výborným doplnkom na ochranu pokožky. Doplňovanie betakaroténu, kombinované s krémom na opaľovanie, je viac účinné v ochrane pred UV žiarením, ako samotný krém na opaľovanie.

Betakarotén je jedným z prostriedkov, ako pomôcť vašej pleti zvládnuť opaľovanie v zdraví a docieliť pekné sfarbenie pokožky, ktoré má ešte naviac pri ďalšom užívaní aj omnoho väčšiu trvácnosť.

Ďalej ochraňuje pokožku pred predčasnou tvorbou vrások, prospieva očiam, ukľudňuje pleť, chráni organizmus pred vplyvmi znečisteného životného prostredia.
Dôležitou vlastnosťou betakaroténu pre organizmus je jeho antioxidačný účinok. Betakarotén tiež pôsobí ako ochrana pred fotooxidáciou, pretože potláča negatívny vplyv voľných radikálov vznikajúcich v pokožke v dôsledku UV žiarenia.

Prirodzeným zdrojom betakaroténu sú mrkva, rebarbora, petržlenová vňať, listová zelenina, cvikla, čerešne, “žlté” ovocie, špenát, marhule a iné.

Kedy a ako ho užívať?
Betakarotén môžete získať zo stravy, no ak plánujete svoju pleť dobre pripraviť na letné opaľovanie, na stravu sa radšej moc nespoliehajte a zabezpečte si ho aj vo forme tabliet a výživových doplnkov.

Multivitamíny firmy Klas obsahujú až 3mg betakaroténu v 1 tabl., a zároveň máte aj istotu maximálnej možnej vstrebateľnosti bez vedľajších nežiaducich efektov. Obsahujú okrem vitamínov aj enzýmy, minerály a bioflavonoidy.

Betavital je extrakt z červenej repy a mrkvy (prirodzené zdroje betakaroténu) obsahujúci maximálne množstvo biologicky účinných látok, predovšetkým betanínu a je obohatený vitamínom C, bioflavonoidom rutinom a betakaroténom v takých množstvách, aby doporučená dávka kryla ich
potrebu

Čo si myslíte o účinkoch betakaroténu pri opaľovaní? Máte s ním nejaké osobné skúsenosti o ktorých radi napíšete aj iným?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.