Hľadáte kvalitné nemocnice ?

Na stránkach zdravotnej poisťovni Dôvera zverejnili komplexné hodnotenie nemocníc a zdravotníckych zariadení za rok 2009.

Rebríček zohľadňuje subjektívnu spokojnosť pacientov a objektívne dáta o nemocnici, ktoré vypovedajú o celkovej úrovni zdravotnej starostlivosti (teda o kvalite a efektivite), komplexnosti, nákladovosti, náročnosť liečených diagnóz a takisto o význame nemocnice v regióne. Keďže si názory pacientov ceníme, váha prieskumu spokojnosti sa v tohtoročnej metodike zvýšila.

Hodnotenia nemocníc rozdelili do štyroch skupín:

Fakultné nemocnice
Ako prvá skončila Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok. Vlaňajší víťaz bratislavská nemocnica – je tentoraz tretia. Na druhom mieste je Martinská fakultná nemocnica.
Všeobecné nemocnice
Prvá je Nemocnica Šaca – Košice, 1. súkromná nemocnica, pred Nemocnicou sv. Michala v Bratislave. A tretia je Železničné zdravotníctvo Košice, s. r. o.
Špecializované zariadenia
Spomedzi detských fakultných nemocníc zvíťazila banskobystrická, najúspešnejším kardiocentrom bol za rok 2009 Národný ústav srdcových a cievnych chorôb a najúspešnejším onkocentrom Národný onkologický ústav.
Prieskum spokojnosti
Názor v prieskume vyjadrilo takmer 6 800 pacientov hospitalizovaných v roku 2009. Návratnosť dosiahla 40%. Oslovení pacienti hodnotili zdravotnícke zariadenia v troch kategóriách:
správanie a prístup personálu
subjektívna spokojnosť s úspešnosťou liečby a s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou
strava, ubytovanie, upratovanie

Podrobné rebríčky nájdete na stránkach zdravotnej poisťovni Dôvera:

Aký je váš názor

Hodnotiť úroveň nemocníc, zdravotných zariadení je veľmi zložitá vec.
Aké máte skúsenosti Vy?
Ste spokojní so službami nemocnice vo vašom meste? Ako ste boli spokojný/á so správaním lekárov na oddelení, so správaním sestier na oddelení, s kvalitou ubytovania na oddelení, á s informáciami od ošetrujúceho lekára o ďalšom postupe pri domácej liečbe?

V tejto rubrike uverejňujeme vaše názory na články uverejnené v na stránkach zdravie-clanky.sk. Pridajte aj vy svoje komentáre, tešíme sa na vaše ohlasy!
Pri posudzovaní informácií získaných z komentárov nezabúdajte, že informácie môžu byť od ľudí rozličných skúseností a veku. Zvážte ich dôveryhodnosť skôr, než na základe nich podniknete akékoľvek akcie.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.