Zápcha

Zápcha

Zápcha teda nepravidelné, namáhavé a problémové vylučovanie suchej a tvrdej stolice je rozšírené civilizačné ochorenie. Trpí ním veľká časť populácie pričom málokto si uvedomuje, že jeho vyprázdňovanie je problémové a nezdravé.

Zápcha sa stále častejšie vyskytuje s pribúdajúcim vekom. Často ňou trpia ľudia obézny, osoby s nedostatkom pohybu, so sedavým zamestnaním či pacienti pripútaný na lôžko. Spomalenie a poškodenie funkcie hrubého čreva, spôsobujúce zápchu, má na svedomí niekoľko faktorov.

Väčšinu z nich je možné pozitívne ovplyvniť. Patrí sem najmä nezdravé stravovanie – strava s nízkym obsahom vlákniny, príjem nedostatočného množstva tekutín, zle na funkciu čriev pôsobia stres a depresie.

Príčinou vzniku zápchy môžu byť taktiež neurologické ochorenia, poruchy funkcie štítnej žľazy, poranenia miechy či napríklad porážka.
Na vznik zápchy vplýva v dnešnej uponáhľanej dobe časté náhlivé a nepravidelné stravovanie, ktoré funkciu čriev narúša.

Vzniku zápchy je možné predchádzať mnohými rôznymi opatreniami. Nepite často čierny čaj a čiernu kávu. Prijímajte dostatok vlákniny a tekutín. Múdre je hneď ráno vypiť jednu či dve šálky vody. Prechádzky prípadne cvičenie má vďaka prekrvovanie tela a jeho orgánov pozitívny účinok proti vzniku zápchy. Nie je vhodné sa nadmerne prejedať, pri nadváhe sa pokúste znížiť hmotnosť na optimálnu.

Ako možno zápche predchádzať

    • Pravidelný prísun potravy. Tráviaci systém by mal mať určitý režim, v ktorom bude stravu konzumovať, spracovávať a vylučovať.
    • Konzumovať strava bohatú na vlákninu (ovsené vločky, celozrnné pečivo, ľanové semienko, ovocie a zelenina, kyslomliečne výrobky). Najlepšie je začať s prísunom vlákniny hneď pri raňajkách. Zároveň je vhodné sa vyhýbať silnému čiernemu čaju, bielemu pečivu, ryžu, čučoriedkam a iným potravinám, ktoré stavajú.
    • Dostatočný pitný režim, tak 2 – 3 litre denne (pred raňajkami vypiť pohár teplej minerálky na lačno).
    • Pravidelný a cielený pohyb, ktorý čo najviac zaistí dobrú peristaltiku čriev.( pohyby čriev umožňujúce posun potravy )
    • Nezadržovať nutkanie na stolicu
ilustračný obrázok prípravky na zápchuMedzi najbezpečnejšie a účinné riešenia s problémom zápchy je program Clean Inside od NaturalSwiss. Je to spoločnosť s najväčšími skúsenosťami v oblasti detoxikácie a očisty organizmu, preto sa stala renomovanou značkou na trhu. Pre všetkých čitateľov týchto stránok ponúkame zľavu 5%

Na stránkach www.detoxikacia-organizmu.com si objednáte prípravky a pri objednávke v poli „Discont code” uvediete tento kód: JaroslavGun839


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.