Hemeroidy- zlatá žila

Hemeroidy- zlatá žila

Hemoroidy sú nepríjemné rozšírenia a zápaly žíl v koncovej oblasti konečníka a análneho otvoru. Delíme ich na vnútorné hemoroidy, vyskytujúce sa v posledných troch centimetroch konečníka a vonkajšie hemoroidy, vyskytujúce sa v okolí análneho otvoru.
Vnútorné hemoroidy môžu pri pokročilom zväčšení vystúpiť až von z konečníka, neprejavujú sa bolesťou ale krvácajú a môže sa z nich vyplavovať hlien.
Vonkajšie hemoroidy sú bolestivé iba keď sa pri nedostatočnej hygiene zapália. Taktiež môžu spôsobiť náhlu pichľavú bolesť ak ich upchá krvná zrazenina.

obrazok lkvb6Pri hemoroidoch rozlišujeme štyri štádia:

 • 1, keď sú žily len rozšírené a nepozorujeme vážnejšie problémy.
 • 2, keď sa žilový pletenec vysúva do análneho kanála ale sám sa vráti na pôvodné miesto.
 • 3, Keď hemoroidy vychádzajú až von z konečníka, ale dajú sa manuálne zasunúť naspäť a
 • 4, keď hemoroidy vychádzajú von z konečníka, kde ostávajú fixované a nedajú sa zatlačiť naspäť. Štvrté štádium spôsobuje najväčšie komplikácie.

Príčina vzniku hemoroidov sa zväčša nedá presne určiť a spočíva vo viacerých kombinovaných faktoroch. Negatívne pôsobí Hypertenzia (zvýšený krvný tlak), zlý vplyv má sedavé zamestnanie, chronická zápcha, zvýšené psychické vyťaženie. Medzi rizikové faktory radíme aj vek nad 50 rokov, choroby pečene, obezitu, infekcie konečníka či genetické predpoklady.

Pri liečbe hemoroidov je dôležitá zmena životosprávy, stravovacích a hygienických návykov. Liečbe tejto choroby je potrebné venovať vysokú pozornosť, keďže odstránenie hemoroidov sa môže v najhorších prípadoch dosiahnuť až operačnou metódou. Liečebné postupy je treba vždy kombinovať s určitými jednoduchými diétnymi opatreniami, s úpravou stravy ( príjem vlákniny ) a životného štýlu ( dostatok pohybu), aby sa obnovili správne funkcie čriev a tak predchádzať zápche.

Hemoroidy – prevencia

Problémy s hemoroidmi pomáha vďaka schopnosti ovplyvniť črevnú mikroflóru zmierniť aj užívanie probiotík. Podporia peristaltiku (pohyby) čriev a tiež imunitu.

Pri lokálnej liečbe krémami a čapíkmi sa využíva najmä kombinácia liečiv s účinkom protizápalovým, anestetickým a tlmiacim svrbenie. Tieto lieky obsahujú aj zložky, ktoré majú lubrikačný účinok, čím sa uľahčí vyprázdňovanie obsahu čreva. Čapíky aj krémy sa používajú 2x denne, po stolici. Rýchlu úľavu pri bolesti pomáha dosiahnuť lidokaín, ktorý znecitlivie ošetrenú oblasť. Na liečbu krvácajúcich hemoroidov sa využíva galan bizmunitý so sťahujúcim účinkom.

Cieľom liečby tabletami je vyživiť namáhané a oslabené cievy. Využívajú sa najmä prírodné látky diosmín a hesperidín, ktoré cievy spevnia. Touto liečbou sa postupne zabráni krvácaniu, opuchom a zápalom v oblasti konečníka.

HemoStop Gel Max-12 rastlinných extraktov
hemostop-gel

do obchodu

Hemodin Akut tbl. + masť Dubová kôra
hemodin-akut

do obchodu

Dubová kôra – gél z konope
balcann-dubova-kura

do obchodu

 


There are 3 comments for this article
 1. Vlado at 17:56

  Výrobky HemoStop Gel a HemoStop ProBio používam na odporúčanie lekára krátko asi 1/2 roka a som s nimi spokojný. Problémy ustúpili asi po 3 týždňoch a teraz nemám žiadne ťažkosti. Napriek tomu pokračujem v užívaní ako kapsúl, tak aj gélu.

 2. Simona at 21:43

  odporúčam produkty hemostop, osobnú skúsenosť mám len s Hemostop gélom ale je super; rýchlo a dobre pomáha

 3. Lenka at 18:49

  rovnako tiez musim chvalit hemostop, vynikajuce produkty, pomahaju natrvalo sa zbavit hemoroidov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.