Ginko Biloba

Ginko Biloba

Ginko Dvojlaločné (Ginko Biloba) je jediná žijúca rastlina z triedy Ginkgopsida. Je to strom, ktorý medzi rastlinami nemá žiadnych príbuzných. Podľa výskumov sa stromy tejto triedy vyskytovali vo väčšom množstve v Jurskom období (približne pred 200-150 miliónmi rokov).

Dlho sa predpokladalo, že táto trieda rastlín už vyhynula, no prirodzene rastúce stromy Ginko Biloba boli objavené na územiach národného parku Tian Mu Shan čínskej provincie Zhejiang. Okrem tejto lokality je ostatné Ginko vysadené umelo, pre estetické účely či účely výroby doplnkov výživy.

Medicínske využitie Ginka Biloba je rôznorodé. Plody stromu obsahujú približne 60 účinných látok. Doplnky výživy s výťažkami z Ginko Biloba sa užívajú pre zlepšenie pamäte a koncentrácie človeka. Výskumy účinkov na tieto funkcie ľudského mozgu sú však rôznorodé. Jedny nenašli súvislosť medzi zlepšením týchto funkcií, iné túto súvislosť našli.
Je teda prakticky na každom užívateľovi zvážiť, či mu Ginko Biloba reálne pomáha.

Účinky, ktoré Ginko Biloba na ľudský organizmus preukázateľne má sú, že pomáha bunkám chrániť sa pred oxidáciou spôsobenou voľnými radikálmi a pomáha zlepšiť prietok krvi. Odporúča sa preto užívať pri nedostatočnom dokrvovaní dolných končatín, údajne pomáha spomaľovať priebeh Alzheimerovej choroby (toto však istá štúdia podľa WebMD, LLC vyvracia) , má pomáhať pri impotencie spôsobenej nedostatočným prietokom krvy v žilách penisu, pri pískaní v ušiach, či pri kochleárnej hluchote spôsobenej nedostatočným prísunom krvi v sluchovym nervom.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.